
Fürj
- fürj
- pálmacukor
- szójaszósz
A fürjet egészben kicsontozzuk (csak az alsó lábászárcsont marad benne).
Összekeverjük a szójaszószt a pálmacukorral, kevés vízzel hígítjuk. Ráöntjük a kicsontozott fürjre. Legalább egy órán át állni hagyjuk a hűtőszekrényben (ha úgy alakul, akkor lényegesen tovább is maradhat). A marinádnál fontos, hogy a sós és az édes elem legyen egyensúlyos, és a szója kellőképpen sózza a húst.
Fémformában a bőrös oldalával lefelé elősütjük. Tálalásig legalább egy órát pihentetjük.
Palacsinta
- 300 g rizsliszt
- 100 g tápiókaliszt
- 900 ml meleg víz (50 °C)
- só
- 50 ml napraforgóolaj
- szezámmag, durvára vágott mogyoró
- shizolevél
- thai bazsalikom
- salotta
- kevés olaj a sütéshez
Hosszanti irányban vékonyra vágott maréknyi salottát pirítunk serpenyőben szárazon, csupán borsónyi olajon. (Csak a salotta vagy a sonkahagyma alkalmas ere a célra, a nagyobb víztartalmú hagyma elpuhul.)
A lisztet, vizet és olajat a sóval botmixerrel összekeverjük. Hivatalosan illik állni hagyni, valójában azonnal is süthető. Palacsintasütőt vagy vaslapot nagyon vékonyan kikenünk olajjal, ezen sütjük.
A tésztát a serpenyőben azonnal megszórjuk a magokkal (szezámmag, mogyoró), és csak az egyik oldalán sütjük. Amikor kész, pirult hagymát és zöld leveleket dobunk rá (shizo, thai bazsilikom), ezekkel göngyöljük fel.
Tálalás
- marinált fürj
- fürj pecsenyeleve
- meggyes cseresznyekompót

A pecsenyeléhez először készül egy barna alaplé sült szárnyasdarabokból (farhát, szárny, nyak…). Ebből lesz a pecsenyelé, amikor is belefőznek még egyéb frissen sült szárnyashúsokat (csirke, kacsa, fürj). Kerül bele még sűrített portói bor és a fürj tisztított és sűrített pácleve. Utóbbihoz a fürj páclevét felforralják, a kicsapódó fehérjéket leszedik a tetejéről, majd sűrítik.
A marinált és elősütött fürjre tálaláskor grillrácson rásütünk, daraboljuk. Tányérra tesszük a húsdarabokat, mellé a töltött palacsintát, körbeöntjük pecsenyelével. A kompótot külön tálban adjuk.