Till Attila és Mautner Zsófi A főzés tudománya című könyv bemutatóján. (A könyvbemutatóról részletes tudósítás itt olvasható.)
A magyar kultúra több mint száz éves tartozása, hogy profi szakácsnak és lelkes amatőrnek egyaránt hiteles útmutatót adjon a kezébe. Olyat, ami nem receptgyűjtemény. Ami elsősorban nem arról szól, hogy mit főzzünk, hanem arról, hogyan.
A könyv alapgondolata: ha tisztában vagy az alapokkal, akkor lehetsz kreatív.
„Szép szakácskönyv sok van, de hatalmas hiány volt egy olyan könyv, amiből az alapoktól kezdve egészen a felsőfokig, lépésről-lépésre meg lehet tanulni főzni. A főzés tudománya pont ilyen.”
(Index)

Szakácskönyvakció
A főzés tudománya és a Bűvös Szakács Konyhauniverzuma: két hiánypótló kötet egy csomagban – jelentős árengedménnyel!
Kinek érdekes?
„Minden magyar számára hozzáférhetővé válik a nélkülözhetetlen és közérthető ismeretanyag. ”
(Magyar Nemzet)
Lapozz bele!
Tárgy- és receptmutató
A Magyar Gasztronómiai Egyesület a könyvhöz háromféle mutatót készíttetett, hogy könnyítse a keresést a 830 oldalas kötetben:
A könyvről további részleteket találsz, illetve az előszót is elolvashatod ebben a posztban.
Tankönyv vagy nem tankönyv?
Az, de Magyarországon hivatalosan nem lehet az. A hatályos jogszabályok szerint nem lehet tankönyv az, amely jelentősebb arányban különbözik az előző hazai hivatalostól (márpedig ez jelentősen különbözik), ráadásul jóval hosszabb is a jogszabályban előírtnál. 730 oldalon keresztül technológiákat ismertet (mindegyiket egy-egy recept példáján), majd 100 oldalnyi recept következik, amelyeken a bemutatott technológiákat lehet gyakorolni. A bevezetőben tárgymutatónak is beillő (4 oldalas) tartalomjegyzék, ezután 8 oldalas szakmai kisszótár.