II. Czifray – hatodik forduló

Kosar czifray 4427

A Magyar Gasztronómiai Egyesület meghirdeti a II. Czifray versenykurzus utolsó fordulóját

Időpont: 2015. május 17. (vasárnap)
Helyszín: Szinergia Szakiskola Taverna Tagintézménye, 1133 Budapest, Dráva utca 18-22
A helyszín alapfelszereltséggel rendelkezik, ami ezen felül szükséges, a versenyző hozza magával.
Érkezés két csoportban: reggel 8:15, illetve 8:45-kor.
Ha a versenyzőknek kérdésük van, ezen az e-mail címen lehet érdeklődni: mbtbd@icloud.com

Téma: két étel meglepetéskosárból

A két kötelező fő alapanyag a versenyt megelőző napon kerül nyilvánosságra itt, a Bűvös Szakácson. A többi hozzávalóból a helyszínen lehet válogatni. Mindenki ugyanazokat az alapanyagokat kapja meg, illetve ugyanabból a készletből választhat.

Két fogást kell készíteni: egy előételt és egy főételt.

Behozható: „Kamra” használatra mindenki behozhatja a következő hozzávalókat: só, bors, ecetek, olajak, fehérbor, vörösbor, fűszernövények.

Duplán számít

Tekintettel arra, hogy rögtönzésről van szó, vagyis a versenyzők a helyszínen döntenek arról, mit és hogyan készítenek el, az itt szerzett pontszám kétszer annyit ér a végső eredmény összesítésénél, mint a többi forduló pontszámai.

A versenyzők érkezése

A mezőny első felét kérjük, érkezzen 8:15-re, a második fele 8:45-re. A munkahely berendezésére ezúttal kevesebb idő kell, viszont a versenyzőnek a helyszínen kell leírnia a rögtönzött versenytányért (nem szükséges pontos recept, csak röviden az általános koncepció a technológiák megnevezésével).

Az első csoportnak 9:20-kor, a második csoportnak 9:50-kor kell leadnia az ételleírást.

Az ételkészítés 9:30-kor kezdődik, 8 perces eltolódással.
Tálalás szintén 8 percenként.

Első csoport: érkezés 8:15

Név és főzés kezdete Első tálalás Második tálalás
Kis Sándor (Olimpia)
9:30
10:50 12:04
Horváth Ákos (Arany Kaviár)
9:38
10:58 12:12
Bernát Dániel (Rézkakas)
9:46
11:06 12:20
Kanász László (Arany Kaviár)
9:54
11:14 12:28

Második csoport: érkezés 8:45-kor

Név és főzés kezdete Első tálalás Második tálalás
Szűcs Zoltán (Salon)
10:02
11:22 12:36
Puskás Csaba (Borkonyha)
10:10
11:30 12:44
Daniel O’Shea (Alabárdos/Budavár)
10:18
11:38 12:52
Fülepi Kálmán (bEAt/Szfhv)
10:26
11:46 13:00

Az MGE szakácsversenyeinek főtámogatója az