A cukkini héjközeli részét 6-7 mm-es hasábokra vágjuk, egy-két órára besózzuk, szitán hagyjuk lecsöpögni. Kinyomkodjuk, leitatjuk, meglisztezzük, szitán a fölös lisztet lerázzuk.
Az előre való sózás ennél az elkészítésnél arra szolgál, hogy a cukkini a sütés után feszes maradjon. Általános vélemény ugyanakkor, hogy a cukkinit általában csak sütés (párolás stb.) után sózzuk, így jobban megőrzi saját ízét.
2-3 gerezd kissé megzúzott fokhagymát adunk az ujjnyi magas forró olajba, majd mikor füstölögni kezd, a cukkinit is hozzáadjuk. Ha a fokhagyma már kellőképpen megpirult, kivesszük, ne égjen meg. A cukkinit több részletben aranybarnára sütjük.
Szűrőkanállal tálba szedjük, kevés fehérborecetet csepegtetünk rá. Sózzuk, borsozzuk, tálaláskor beleforgathatunk még egy-két gerezd lapított fokhagymagerezdet is. Adhatunk hozzá konfitált paradicsomot, hámozott sült paprikát, olajbogyót.
Ugyanezt készíthetjük ferde szeletekre vágott formában is. Az antipasti elmaradhatatlan része.