Először fordult elő a Bocuse d’Or történetében, hogy a halat tányérra kellett tálalni – vagyis a halnál elmaradt a parádésan körbehordozott dísztál, ami korábban (a húsételnél most is) a verseny szerves része volt.
A kiírás szerint idén a rombuszhal és az európai homár volt a téma.
Ezenkívül kívül 3 garnírungot és mártást kellett a tányérra tenni. Feltétel volt még az is, hogy az egyik garnírungban jelenjen meg valamilyen regionális sajátosság, egy másik garnírungot pedig közvetlenül a verseny előtt, a piac kínálata szerint kellett rögtönözni.
Ezzel együtt a magyar versenytányér több hónapos kísérletezés eredménye.
Újonnan érkezőknek
A Bocuse d’Or szakácsverseny 2013-as lyoni döntőjébe először jutott be magyar versenyző, Széll Tamás, a budapesti Michelin-csillagos Onyx étterem séfje. Először fordult elő az is, hogy ilyen „elsőbálos” döntős bekerült az első tízbe.
A Magyarországot képviselő Széll Tamás az európai mezőnyből megelőzte Spanyolországot, Olaszországot, Németországot, Belgiumot, Hollandiát, Luxemburgot, Svájcot. Európaiak közül csak a skandinávok, Franciaország és Anglia előzött meg minket. (Ahol is a skandinávok a verseny elindítása óta egészen rendkívüli fontosságot tulajdonítanak a Bocuse d’Ornak: az eredményes részvételt, és általában a gasztronómiát számos gazdasági és politikai szempontból fontos eszköznek tartják.)