Hozzávalók
- fél kelkáposzta torzsája
- 15 kelbimbó
- 600 g olaj
- 50 g salotta
- 2 gerezd fokhagyma
- 3-4 babérlevél
- 1 citrom
- 2 citromnád
- miszópaszta
A kelbimbó szép zöld leveleiből néhányat félreteszünk további felhasználásra, a torzsát falatnyi darabokra vágjuk. Az olajhoz hozzáadjuk az ízesítőket (salotta, fokhagyma, babér, citromnád) többi hozzávalót, majd alacsony hőfokon konfitáljuk benne a kelbimbók szívét és a torzsát.
Miután elkészültek, kiszedjük őket az olajból. A torzsákat miszóval karamellizáljuk, a kelbimbót enyhén lepirítjuk.

Zöldfűszersaláta
- 10-15 kelbimbólevél
- amaránt mikrozöldje
- fodros kel mikrozöldje
- vörös lencse mikrozöldje
- só, olívaolaj
- tökmagolaj
A kelbimbó leveleit leforrázzuk. A többi mikrozölddel, sóval, kevés tökmagolajjal salátát keverünk belőle.
Csicsókapüré
- 600 g csicsóka
- 20 g vaj
- 10 g olívaolaj
- 3 g só
- 300 g tejszín
A megtisztított, majd félbe vágott csicsókát sós vízben megfőzzük. Amint megpuhult, kanállal kikaparjuk a héjából. A kikapart részt vaj és olíva keverékén enyhén karamellizáljuk, majd felöntjük a tejszínnel. Amikor megpuhult, nutribulletben pürésítjük, majd finom szűrőn átpasszírozzuk. Szükség szerint sózzuk.
Gombajus
Gombaalaplevet és csirkés marhaalaplevet összekeverünk, finomra vágott salottával és némi citromnáddal felforraljuk, kívánt állagra sűrítjük.
Tálalás
A tányérra kanalazunk félkörben a csicsókapüréből, pár csepp citrommal ízesítjük, gombajus-vel tálaljuk. Adhatjuk garnírungnak, tetszés szerinti pecsenyékhez.








