ReceptekZöldségételekTöltött hagyma, kacsamáj, gomba (Illés Ákos)

Töltött hagyma, kacsamáj, gomba (Illés Ákos)

Fotó: Lukács Dávid

A hagymát kacsazsírban konfitáljuk.

A kacsamájat szeleteljük, kierezzük, serpenyőben lepirítjuk, kihűtjük. Utána thermomixben kevés tejszínnel, kacsazsírral és konyakkal krémesre turmixoljuk és átszűrjük. A hagymaszirmok belsejébe töltjük.

Gombaalaplevet készítünk szárított vargányából, szárított trombitagombából, kevés kakukkfűvel. Leszűrjük és kevés kacsaalaplevet keverünk hozzá.

A zöldborsót megpucoljuk, a héjából alaplevet készítünk. Tálalás előtt a zöldborsót az alaplében főzzük meg.

Szegfűgombát és rókagombát serpenyőben vajon kakukkfűvel és fokhagymával lepirítunk. A petrezselyemzöldet gyömbérolajból, olívaolajból, szusiecetből és borecetből készült dresszingel ízesítjük.

 

Konyhariport rovatunkból

Hozzászólások

Az oldal fenntartása és fejlesztése költséges, a hozzáférés mégis ingyenes. Kérjük, támogasd munkánkat, hogy a Bűvös Szakács továbbra is így működhessen és fejlődhessen. (Részletek itt, a támogatáshoz katt az alábbi gombra.)

Karizmatikus étel

Itt is követhet minket

7,142lájkolóTetszik
983követőKövetés
2,250feliratkozóFeliratkozás

Támogasson minket adója egy százalékával! A Magyar Gasztronómiai Egyesület adószáma: 18116375-2-41

Médiapartnereink

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le semmiről!

Ezt is ajánljuk még

Kiemelt cikkek

Könyvek (Webshop)

Támogasd a Bűvös Szakácsot!

Az oldal fenntartása és fejlesztése költséges, a hozzáférés mégis ingyenes. Kérjük, támogasd munkánkat, hogy a Bűvös Szakács továbbra is így működhessen és fejlődhessen.

Katt ide a részletekért!